2011 Predčasne ukončená akcia: Karavanom do Iránu

Na stiahnutie:          Karavanom do Iránu v programe powerpoint 4MB  v programe pdf

English version:       Karavan to Iran in program PowerPoint 4MB  in program  pdf

Pokiaľ Vás niečo zaujíma o tejto pripravovanej ceste tak pridajte komentár.

___________________________________________________________________

Správy z cesty.

Vážení návštevníci tejto stránky.

V rámci technických možností sa budem snažiť podávať Vám stručné informácie z tejto zaujímavej cesty. Vzhľadom k tomu, že cesta je pomerne náročná, som na všetko sám a zároveň amatér prosím ospravedlňte prípadné nedostatky, ktoré sa môžu počas cesty vyskytovať. Ak Vás niečo zajíma, napíšte do komentára.       Ďakujem

__________________________________________________________________________

Zväčšiť mapu

_________________________________________________________________

Mobilná garsónka

_________________________________________________________________

Záverečná správa.

Včera bola odstránená prídavná nádrž, ktorá sa neosvedčila a teda karavan bol uvedený do pôvodného stavu. Zároveň bola zistená a odstránená záhadná príčina, ktorá umožňovala jazdiť len na plnú nádrž s dojazdom cca 300km. Pri oprave v súkromnom servise v Niš v Srbsku kontrolovali a čistili aj dopravné čerpadlo v nádrži. Tam pri demontáži a montáži výtlakovej hadičky (ktorá mimochodom ide mimoriadne veľmi ťažko demontovať) túto poškodili tak, že v nej bola malá dierka. Následok toho bolo, že pokiaľ táto dierka bola pod hladinou, tak čerpadlo dokázalo dopravovať palivo do motora. Ak však hladina klesla a obnažila toto poškodenie (cca najazdených 300km), tak čerpadlo už nebolo schopné dodávať palivo ďalej do motora a len ho rozstrekovalo v nádrži. Táto poškodená hadička bola nahradená novou a motor funguje aj s minimálnym množstvom paliva, tak ako pred tým. Táto banálna nedbanlivosť, ktorú včera mechanik za pol hodiny odstránil, spôsobila toľko záhad, že ma donútila ukončiť túto dlho pripravovanú cestu a vrátiť sa zpäť.

Vzhľadom k už veľkému časovému sklzu a dosť vysokým teplotám pre karavan hlavne v okolí Yazd už nebudem cestu opakovať. Týmto sa Vám zároveň ospravedlňujem že nemôžem podávať informácie z tejto plánovanej cesty.

Ďakujem Vám ešte raz Vašu podporu.

Miroslav Petre

Zmontované čerpadlo v Niš, nik si nič nevšimol.

Vymenená hadička v Trnave.

________________________________________________________________________

________________________________________________________________________

5.Deň 14.04.2011  23:59 Na tachometri 73 325 km Návrat domov

Ráno som sa zobudil v zasneženo-roztápajúcej  Sofii pri teplote 3°C. Po raňajkách (aj tabletkových, včera som si kúpil Panadol a Nurofen, pretože som asi nachladol pri šaškovaní okolo auta v tej zime) som vyrazil smerom na Niš. Cesta upršaná, veterno. 50km pred Niš motor opäť  zhasol.(prejdené 325km) Po krátkej chvíli naskočil. Dvakrát sa to zopakovalo a tak som opäť dolial s kanistra 20L nafty a motor bežal ďalej ako sa patrí. Po príchode k mechanikovi napojil tester, ktorý ukázal všetko O.K. Mechanik ľahol pod auto a skonštatoval nevhodné prepojenie nádrží, čo môže byť príčinou nezvyčajného správania a následného poškodenia vstrekovacieho čerpadla. Navrhol mi, že by mi niekedy doobeda odstavil náhradnú nádrž, aby bol pokoj. (pri jeho zaneprázdnenosti by to trvalo celý deň). Kedže už som vedel kde je problém, tak som sa vydal na cestu domov s tým, že budem každých 300km tankovať. Cesta pekne ubiehala aj keď bol silný protivietor a väčšinu cesty pršalo. V Beograde ako obvykle zápchy z dôvodu opráv ciest. Za Novým Sadom po 325km motor opäť zhasol a zrovna na mieste tradičných rozkopávok, kde nebolo možno doliať naftu. Po niekoľkých premiestňovaní (trapasy) som prišiel na miesto, kde sa dalo doliať. Po do tankovaní 20L  motor opäť bežal parádne. Keď že bola zima, dážď a vietor, tak sa mi nechcelo po ceste nikde prespávať a cítil som sa na to, že to potiahnem až domov. tak som pokračoval a až za Budapešťou kde v kopci po 275km opäť motor zhasol. Po do tankovaní 20L motor opäť bežal až do Trnavy. Dnes to bolo skoro tisíc km. No a  vďaka tomu som napísal aj týchto pár riadkov.

Takže po 5 dňoch a cca 2 500km som opäť doma, sklamaný avšak na môj karavan som nezanevrel (nemal som špekulovať s nádržou) a na Irán som nezabudol.

Cesta do Srbska

Zasnežené Bulharsko

Tradičné zápchy v Beograde

Nočný príchod domov

______________________________________________________________________

4.Deň 13.04.2011  18:50 Na tachometri 72 365 km

Ráno so vyrazil zo Sofie a cesta smerom na Istambul pekne ubiehala. 50 km pred Tureckou hranicou v kopci zhasol motor. Po piatich minutách naskočil a po pár kilometroch znovu zhasol. Tá istá závada, ktorú mi v Niš dva dni opravovali za veľké peniaze. Toto sa párkrát zopakovalo a  už som stratil dôveru v  toto ináč vynikajúce auto.                                             Aj keď som dosť odvážný, ale na toto aby som pokračoval ďalej som odvahu už nenabral a rozhodol som sa   13.04 2011 o 12:00 ukončiť túto dlho pripravovanú cestu 50km pred Tureckou hranicou.

Otvoril som nádrž pri plaváku a počul som nejaké divné zvuky pri zapnutom klúčiku. Nalial som z kanistra 20L do nádrže a vyskúšal som. Motor sa rozbehol a tak som vyrazil radšej na spät na Sofiu pretože po ceste boli väčšie mestá, kde by som hľadal pomoc. Na najbližšej pumpe som dotankoval ďalších 40L a auto šlapalo pekne až do Sofie. Na zajtra ráno som dohodnutý s mechanikom v Niš že to ešte raz pozrie. Po spiatočnej ceste plnej sklamania som sa zamýšľal čo môže byť na príčine. V pondelok som mal minuté za Niš cca 100L nafty a motor začal skapínať v miernych kopcoch a serpentínach pri poloprázdnej nádrži. Dnes som mal minuté cca 55L a motor začal skapínať vo veľkom kopci. Pripadá mi to ako keby sa hlavná nádrž v jazde do kopca prelievala do rezervnej nádrže umiestnenej vzadu a tým pádom sa vyprázdňovala a čerpadlo chytilo vzduch a vyplo motor. Uvidím čo povie ešte mechanik, ale myslím si že na vine bude náhradná nádrž a tá bude musieť ísť von. Iné tam nemá čo byť . To auto nikdy nemalo chybu. Až teraz po namontovaní nádrže.

Je mi veľmi ľúto že nemôžem uskutočniť túto zaujímavú cestu a tiež mi je ľúto že sa nemôžem s Vami všetkými, ktorí ste mi držali palce a povzbudzovali ma podieľať so svojimi zážitkami. Snáď niečo zaujímavého zas vymyslím.

Keď sa dostanem k poriadnemu internetu, tak to doplním o nejaké foto.
Posledná informácia zo Sofie: husto sneží

Husté sneženie v Sofii

Husté sneženie v Sofii

Ráno v Sofii

Turecko už bolo na dosah

Príprava obeda

__________________________________________________________________________

3.Deň 12.04.2011  13:50 Na tachometri 71 626 km

Prespal som vo dvore rodinného domu servisáka. Bola kosa cca 5°C. Súčiastka z Beogradu už došla a tak čakám čo v Bosch servise urobia.
” No Hurá ” O 17:30 auto hotové, odskúšané a tak som vyrazil.
Je 21: 00 a som v Sofii. Km: 71 860.
Objavil som Wifi a tak podávam krátku správu. Idem pohľadať nejaký flek na spanie.

V týchto kopcoch to začalo

Bordel v nádrži, piliny a zvyšky cínu

Do sucha vytierať

Vstrekovacie čerpadlo po oprave v servise BOSCH

Vstrekovacie čerpadlo pred opravou

Prepojenie nádrží, pravdepodobná príčina problémov

________________________________________________________________________

2.Deň 11.04.2011 o 07: 30  Na tachometri 71 626 km
Po kľudnej noci som vyrazil smerom na Bulharsko. Po 20km mi zhasol motor počas jazdy. Po chvíli naštartoval a po troch km opäť zhasol. Toto sa opakovalo asi päťkrát než som sa dostal z tunelového úseku na prvé parkovisko.Kontrolka poruchy vstrekovania svietila. Potom sa zastavilo pri mne auto Srbského autoklubu a skonštatoval, že treba isť naspäť do Niš, že tam majú tester. Tak po dlhých skapinačkách sme došli až pred mesto a potom úž sa nedalo naštartovať. Nakoniec ma odtiahol do dvora k sukromníkovi.
Tak opravujú a ja som tu objavil ako takú  WiFi, tak som to hneď využil a píšem Vám. Som zvedavý čo sa udeje.
Zistil, že je problém s čerpaním nafty a vadný tlakový ventil na naftu a musel ho objednať v Beograde. Zajtra poobede by tu mal byt. Takže minimálne jeden a pol dňa meškania.
Tu je slnečno, ale zima a vietor.
Odťah do servisu v Niš
Servis v rodinnom dome
___________________________________________________________________________________
1. Deň 10.04.2011 08:00   Na tachometri 70 830 km
Trnava – Štart.
Cesta Maďarskom pekne ubiehala, krásne slnečno teplota okolo 16°C. Po Srbsku podobne, fúkal priaznivý vietor do chrbta. Dorazil som až do Niš. Parkujem na poslednej dialničnej pumpe.Žiaľ nevedel som zohnať WiFi, tak som sa neozval.
Dovolte aby som Vám všetkým touto cestou hromadne poďakoval za Vašu podporu.
Po neúspešnej ceste do Iránu ma čakalo ďalšie prekvapenie v podobe uvoľneného ľadvinového kameňa a následná operácia. Na jeseň som absolvoval ešte jednu operáciu a môj život sa celkom zmenil. Predbežne som s karavaningom skončil, ale našťastie mám na čo spomínať, toľko som toho s karavanom precestoval.

Ďakujem Vám za moju priazeň.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/z/i/u1600/public_html/karavaning/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

55 odpovedí na 2011 Predčasne ukončená akcia: Karavanom do Iránu

 1. Dušan a Majka povedal:

  Ahoj Miro,
  držíme palce a želáme Ti šťastný návrat.
  Dušan a Majka Bohušoví.

 2. 2(E a R) povedal:

  Mirko, ten, kto ta odprevadil a bol si s nim na káve v Komárne, šiel potom aj s partiou do Ostrihomu.

 3. Somrak Milan povedal:

  Ahoj Mirec. Len jedna mala pripomienka k fotkam. Skus, ak je to technicky pre teba teraz mozne, pripojit ku kazdej fotke nejaky kratky uvadzaci text. Ty mas kazdu fotku previazanu s momentom preziteho. Ale my tu vidime len obrazky.Bez suvislosti. A ked budu foto pribudat, vznikne nam gulas obrazkov. Bez suvislosti.
  Drz sa .

  • petreme povedal:

   Je to časovo náročné a obrovský problém s pripojením a tak som rád, že môžem aspoň niečo zavesiť za tu chvíľu keď som pripojený. Snáď sa to neskôr podarí.
   A súvislosť je aspoň v tom dni a časti ktorou prechádzam.

 4. Elenka povedal:

  Dúfam, že si našiel bezpečné miesto na prespanie. Len neponáhľaj, naše heslo “aspoň máš výlet”! Vydrž do konca. 2(E a R)

 5. Agassi povedal:

  Ahoj, Mirko! Zdraví Ta partia od Ostrihomu. Dobre si nám poradil. Sledujeme stále Tvoje riadky a čakáme, kedy to opravíš. Ak budeš potrebovať našu pomoc, pošli SOS a sme pri Tebe…Perzia Ta čaká, to je skúška chlapa.

 6. Elenka povedal:

  Čau, cestovateľ! Super, keď súčiastka už je v správnych rukách. Držíme palce, aby ju zodpovedne namontovali, aby si mohol šťastne pokračovať k vytúženému cieľu. Želáme ti, aby kilometre na tachometri pribúdali podľa plánu. Drž sa.

 7. Moruša povedal:

  Dobrý deň, Mirko! Vďaka Vášmu dobrému priateľovi som sa dozvedela o Vašej zaujímavej ceste do Iránu. Nedávno som mala možnosť podobným spôsobom, ako chcete z nej záujemcom prinášať aktuálne dojmy a informácie, dozvedať sa o zaujímavostiach z inej krajiny, o Írsku. Irán bude pre mňa niečo úplne nové, hlavne, že to bude aktuálne z pohľadu cestovateľa. Teším sa na Vaše dojmy a zážitky. Želám Vám čo najmenej problémov a veľa krásnych zážitkov, aby sa Vám sen splnil. Moruša

 8. Ahoj cestovateli. Porucha je nepříjemná věc, ale když už se to stalo, tak je lepší tady v Evropě, než shánět tlakový ventil někde u perského zálivu. Držíme všichni palce, šťastnou cestu. Ahoj Karel

 9. Elenka povedal:

  Čau, Mirko, porucha v tunelovom úseku je dosť nebezpečná, ale dobre to dopadlo. Naviac, lepšie tu, kde sa lahšie dohodneš. Držíme ti palce, aby žiadne zasadné komplikácie neboli. Myslíme na teba a drž sa. Elenka a spol.

 10. Milan Somrak povedal:

  Ahoj Mirec.Tak na zaciatok to nie je zle.Aspon sa ti tak prirodzene zdvihne adrenalin a budes mat predpripravu na zlozitejsie zalezitosti. Drz sa. Milan

 11. noro povedal:

  Ahoj Mirko,
  šťastno doraz a tešíme sa na prezentáciu.
  Držíme Ti všetci palce.
  Noro

 12. Milan Skodny povedal:

  Miro
  drz sa a stastnu cestu , reprezentuj nas Slovakov aj nas Trnavakov,
  hlavne dobre zdravie zelam
  Milan

 13. Buchtovci povedal:

  Tak bon voyage a stastny navrat domov!

 14. larika somrakova povedal:

  ahoj mirko stastnu cestu a hlavne na seba davaj pozor
  drz sa
  laura

 15. Maroš Belan povedal:

  Srdečne zrdavím a želám hlavne “šťasný návrat”! Držím všetky palce a v duch tíško závidím odvahu a odhodlanie!

 16. Elenka povedal:

  Čau, Mirko, tak perfektne a dlho si si pripravoval túto cestu, tak si to užívaj. Želám ti šťastné kilometre, čo najmenej komplikácií, aby si šťastne dosiahol svoj cieľ… Teším sa na tvoje komentáre.

 17. Tabak povedal:

  Mirko obdivujem Tvoju odvahu….šťastnú cestu a hlavne šťastný navrat…! tabak

 18. milan strateny povedal:

  Len 2 dni nepozriem na Tvoju stránku a už si preč…
  Teším sa na prezentáciu po návrate.
  A samozrejme očakávam priebežné informácie.
  My máme vyraziť 20.4.2001.
  Tak sa snaž informovať o Tvojej polohe a predpokladanom smere pokračovania.
  Nech sa podarí naplánovať stretnutie niekde v Kurdistane pri Tvojom návrate :-)
  Prajem veľa,… veľa šťastia!

 19. Milan Somrak povedal:

  Stastnu cestu a vsetko co k tomu patri.Ak to bude potrebne,tak volaj majluj. Milan

 20. Milan Somrak povedal:

  Stasnu cestu a vsetko co k tomu patri. V pripade potreby volaj pis faxuj mailuj. Milan

 21. Jano Kovačič povedal:

  Štastnú cestu, veľa zážitkov, štastný návrat

 22. Richard Petre povedal:

  Šťastnú cestu ešte raz, budeme sledovať tvoj postup a dúfame že sa čoskoro ozveš..

 23. Richard Petre povedal:

  Šťastnú cestu ešte raz, budeme sledovať tvoj postup a dúfame že sa čoskoro ozveš..

 24. Hauser Laco povedal:

  Miro, už len 3,5 hodiny ťa delí do štartu. Veľmi pozorne budem sledovať tvoj pohyb a čítať tvoje zápisky z expedície. A samozrejme veľmi držím palce a želám veľa šťastia počas celej cesty a šťastný návrat domov. Hauser Laco.

 25. Alexander povedal:

  Šťastnú cestu a hlavne návrat!

 26. Hrsčata povedal:

  Přejeme šťastnou cestu.

 27. petreme povedal:

  Priatelia. Moc Vám ďakujem.
  V nedeľu ráno vyrážam a ak bude v Srbsku pri Niši WiFi, tak sa tu hneď ozvem.
  Pekný víkend.

 28. Tak moc a moc gratulujeme, už se těšíme na informace a videa z Vaší expedice Persií. Přejeme šťastnou cestu, hodně krásných zážitků a v duchu jedeme s Vámi. Vaše cesty jsou pro nás velikou inspirací a motivací. Za to děkujeme a někdy dovi. Karel a Hana

 29. Milan Stratený povedal:

  Stastny navrat!

 30. andrea povedal:

  gratulujeme k vizam a zelame stastnu cestu z TINSu

 31. Milan Stratený povedal:

  Fúúúú!
  A my sme s Tebou rátali ako s podporným vozidlom :-)))
  Tak sadni na motorku a pridaj sa ku nám.

  • petreme povedal:

   Ešte nie je nič stratené. Dva, tri týždne počkám do začiatku horúčav.
   Zajtra idem na ambasádu, pretože sa tam nedá dovolať. Na emaily a fax nereagujú, tak to skúsim osobne.
   A s motorkou sa k vám nepridám. A kto by potom robil podporu.

 32. Dobrý den pane Miroslave.
  Termín Vašeho odjezdu je za rohem, tak chci popřát šťastnou a bezproblémovou cestu Persií. Trošku Vám závidím.
  V Sýrii máme trošku nepokoje, ale zatím nás to neodradilo od plánování a jízdy. Uvidíme, jaká tam bude situace v době odjezdu. Zatím jen sledujeme zprávy.
  Chtěl bych Vás poprosit, jestli Ván nebude vadit, když jsem dal na naše stránky odkazy Vašich videí z Jordánska. Odkaz: http://www.expedice-apalucha.cz/videogalerie/miroslav-petre-syrie-jordansko.html
  Pokud by Vám to vadilo, tak bych to vymazal.
  Tak ještě jednou šťastnou cestu přeje Karel a celá naše Expedice Apalucha

  • petreme povedal:

   Zdravím Vás Karle.
   Na cestu som pripravený, avšak stále nemám víza. Asi je to ako písal Milan.
   Tak asi budem musieť počkať 621 rokov….
   Kedy máte naplánovaný odchod? Mienite navštíviť aj Latakiu? Ta je veľmi pekná a mám tam známeho.(pre prípad)
   Píšete že do Sýrie potrebujete Karnet. Já som ho nepotreboval. Oni vyberajú clo 100,-USD za auto a 100,-USD diessel poplatok + 80,-USD povinné poistenie. Pri výstupe 13,-USD exil Tax.
   Ďakujem Vám za pekné umiestnenie a propagáciu karavaningu zo zaujímavých ciest. Je fajn keď je odkiaľ čerpať motiváciu a informácie, preto som si dovolil aj Apaluchu pridať medzi zaujímavé linky.
   Vďaka za podporu.
   Pekný deň

   • Milan Stratený povedal:

    Už nás nenaťahuj a priznaj, ako je s tými vízami.
    Alebo to myslíš vážne?
    A aké je náhradné riešenie?

    • petreme povedal:

     Žiaľ, je to tak. Musím čakať. Pokiaľ by som do troch týždňov nedostal víza, tak cestu odkladám na neurčito, nakoľko dole na juhu Iránu už teraz sa pohybujú teploty okolo 30°C a za mesiac to bude ešte viac a bez klimatizácie to je pre mňa už nepríjemné .
     Potvrdená žiadosť o víza z 26.2.2011

 33. Milan Stratený povedal:

  Keďže tam majú rok 1390,
  dúfam, že si si do žiadosti nenapísal,
  aby Ti dali víza až na rok 2011…:-)))

 34. Hrsčata povedal:

  Dobrý den, čas plánovaného odjezdu se Vám blíží, takže jen chci popřát šťastnou cestu a šťastný návrat.

  • petreme povedal:

   Zdravím Vás z Trnavy.
   Áno, čas blíží a já stále nemám víza a do konca týždňa ani nebudú, pretože dnes majú v Iráne nový rok 1390 a do konca týždňa nepracujú. Tak snáď na budúci týždeň. Ďakujem za prianie. Keď bude wifi, tak sa budem priebežne ozývať z cesty.

 35. Spätné upozornenie: IRAN 2011 | karavan.sk

 36. Milan Stratený povedal:

  Mirko, vďaka za upozornenie na túto stránku!
  Myslím, že to bolo veľa práce, ale výsledok stojí za to.
  Ale v rovnako “puntičkárskom” duchu je aj Tvoj iránsky plán. Pokiaľ však máš naplánované stretnutia s konkrétnymi ľuďmi na konkrétnych miestach, tak to asi inak nejde.
  Len Ti pripomínam, že si v plánoch nezverejnil jeden faktor: neočakávané udalosti.
  Ale bez takých prekvapení a improvizácií by to bola nuda :-)))
  A k Iránu:
  -aj Ty si musíš kúpiť 10-stranový karnet od SATC a pritom použiješ len jednu stranu pre Irán?
  Ja som si na jarný výlet zohnal 2-3 spoločníkov do Sýrie, Jordánska.
  Ale potom som si uvedomil, že v týchto krajinách to ešte asi pár rokov vydrží v rovnakom turistickom duchu. Tak sa tam netreba ponáhľať. Aj o 2-5 rokov to tam asi bude rovnaké.
  Skôr mám obavy o zmeny v Iráne.
  Ak sa neskamarátia s amerikou, možno tam bude problém cestovať kvôli možnému vojenskému “napätiu”.
  A ak sa skamarátia s amerikou, tak to tam bude opäť len fabrika na spracovanie turistov.
  Preto teraz je to podľa mňa správny, možno posledný, čas vhodný na návštevu Iránu.
  Ale zaplatiť 9 zbytočných strán karnetu?
  Na to som zatiaľ nedozrel.
  Preto chceme ísť smerom do Turecka.
  A potom pokračovať do bez-karnetových krajín.
  Ak bude teplo, tak na sever: Gruzínsko, Arménsko.
  Ak bude chladno, tak na juh: Irak. Teraz o kúsok ďalej, ako minule.
  V našom prípade ide vlastne len o “povozenie” sa na motorkách. Geografický cieľ je až druhoradý :-)))
  Odjazd máme mať okolo 20.-22.4.2011.
  Možno sa pri ceste naspäť niekde stretneme.
  A ak bude hustý dážď, tak nás prichýľ pod karavanovu striešku.
  Šťastný návrat!
  Milan

  • petreme povedal:

   Ahoj Milane.
   Vďaka za povzbudenie a prianie.
   Tie neočakávané udalosti sú tiež ťahákom v nových končinách.
   Žiaľ karnet do Iránu je treba, ale do Sýrie a Jordánska nie. Pri vstupe do Sýria však musíš zaplatiť 100USD clo, 100USD dieslový poplatok, 80USD poistku a pri výstupe 15USD exil Tax (pri karavane).
   Čo sa týka stretnutia, tak niekde v Turecku. Predpokladám návrat cez Turecko začiatkom mája, tak potom sleduj on line reportáž (závisí na internetových možnostiach) na tomto webe a máte pozvanie do karavanu aj keď nebude liať. Dáme kávu a čerstvú pomarančovú šíšu(fajku). Mobil máš.
   Pekný deň

 37. Já si myslím, že nepokoje jsou, ale je to většinou mediálně zvětšené. Zprávy jsou už horší jak nejlevnější bulvár, ale uvidíme. Pro Jordánsko jsem se rozhodl, protože se mě tyto země líbí. Maroko bylo nádherné. Jestli máte zájem, pošlete mě na mail adresu a pošlu dvd. Pokud se Vám líbí Irán, Sýrie, Jordánsko, Turecko tak Maroko by se Vám líbilo také. Při cestě na jih bylo vidět jak muslimství ubývá a začíná berberství. Krásné bylo vnitrozemí. V Camping, Caravans Cars nám vyjde článek Maroko 2010, tak Vám dám vědět.
  Tak štastnou cestu přeje Apalucha

  • petreme povedal:

   Ďakujem. Možno sa aj to podarí.
   Uvažujem aj o Alžírsku, volá ma tam jeden domorodec, že vraj je tam veľa zaujímavého.
   Ak máte film z Maroka, veľmi rád si pozriem. Nemusíte ho posielať-zaveste ho na youtube a pošlite mi link. Budú Vám vďačný mnohí.

   Dobrú noc

 38. Pane Miroslave, to je opravdu cestovatelská perla. Moc Vám to přeji a již se těšíme na Vaše videa. Vaše Jordánsko jsme viděli již několikrát, kreslil jsem i mapu Vaší cesty a letos by jsme chtěli cestu uskutečnit. Máme vše již připravené, tak doufáme že se to povede. Přeji šťastnou sestu.
  Karel

  • petreme povedal:

   Zdravím Vás z Trnavy.
   Vďaka za prianie. Dúfam, že sa situácia v Iráne upokojí a že sa cesta bude dať uskutočniť. S dokumentáciou z cesty to bude asi slabšie. Je tam samý zákaz foto, ale niečo zaujímavého snáď priveziem. Máte pekné zábery, hlavne z Maroka. Aký máte odtiaľ pocit? Oplatí sa?
   Ak budete niečo chcieť vedieť o Jordánsku, ozvite sa. Ale vo filme sa dá dozvedieť väčšina.
   Pekný večer

Komentáre sú uzavreté.