Bytový dom Orgovánová

ZITOS, s.r.o 29.9.2016 začala výstavbu

„Bytového domu Orgovánová“

Tí, ktorý potrebujú lacné a bezstarostné bývanie, potrebujú veľkoplošný byt ako vo väčšom rodinnom dome a so štyrmi miestnosťami, potrebujú bývať v tichej lokalite ktorých je v Trnave už málo mimo mestských obchvatov a frekventovaných výpadoviek. Tí ktorí nechcú bývať na preplnenom sídlisku s večným nedostatkom parkovania a sídliskového syndrómu a uprednostňujú skôr súkromie (max 6 bytov) a potrebujú mať infraštruktúru v tesnej blízkosti svojho bytu  prístupnú peši a bez auta, tak čítajte ďalej.

Bytový dom má tri nadzemné podlažia podlažia spolu 6 bytov a 12 parkovacích miest +2 parkovacie miesta pre návštevy, spolu teda 14 parkovacích miest na pozemku o celkovej rozlohe 874 m² na spoločnom pozemku. V dome je jeden hlavný vchod a jeden vchod do záhrady spoločný s malou chodbou a schodišťom pre všetky byty. Projekt sa riadil potrebou čo najväčšieho miesta na bývanie a čo najmenšieho zbytočného miesta na spoločné priestory, ktoré sú málo využívané.

Byty majú úžitkovú plochu cca 105 m² plus 1 alebo 2   10  balkóny a takmer 100 m² ostatných plôch vrátane 2,3 parkovacích miest a zelene vo svojom vlastníctve a to všetko v cene.

Bytový dom a parkovacie miesta ktoré už je zapísaný v katastri sú v uzavretom areáli neprístupnom verejnosti, do ktorého vedú dve prístupové cesty (jedna z Nevädzovej ulice a druhá z Orgovánovej ulice). Tie sú prístupné cez dve samostatné diaľkovo ovládané brány.

Pri návrhu tohoto bytového domu bolo hlavným cieľom, aby každý byt bol energetický nezávislý na spoločnom vykurovaní, chladení, rekuperácií a to aj na úkor zriaďovacej ceny, keďže to má veľa výhod a čo skoro sa to vráti. Bytový dom je postavený z polystyrénových blokov a zaliate betónom. Tým je dosiahnutá vysoká pevnosť skeletu zo železobetónu a súčasnou izoláciou jak z vonku, tak z vnútra. Byty majú podlahové kúrenie, chladenie a každý byt  má svoje špičkové tepelné čerpadlo so zásobníkom na teplú úžitkovú vodu 260 L zn. DAIKIN. Okrem toho každý byt má samostatnú rekuperáciu vzduchu o spotrebe  cca 4W v každej miestnosti spolu teda cca 16W/, čo je ďalšia úspora oproti centrálnym rekuperáciam kde sa spotreba pohybuje okolo cca 85W. Táto bude prispievať ku zdravému a zároveň lacnému  bývaniu. To znamená, že v prípade poruchy jednej zo 4 rekuperačných jednotiek (žiadne zariadenie nie je dokonalé) ešte môžu pracovať ďalšie tri, ktoré dokážu bezproblémovo bez stratovo naďalej vetrať, kedže celková rekuperácia je predimenzovaná. Kdežto pri klasických centrálnych rekuperačných jednotkách to nie je možné. Keď sa pokazí centrálna rekuperačná jednotka, tak treba vetrať oknami. Týmto vybavením sa každý byt stáva samostatným a na nikom závislý. Vďaka tomu že budova je postavená zo železobetónového skeletu a dokonale izolovaná jak z vonku tak z vnútra sú tepelné straty veľmi nízke a vďaka vykurovaniu a chladeniu vlastným tepelným čerpadlom, rekuperáciou a špičkovými 6 komorovými oknami Salamander bluEvolution 92 s troj sklami s jedinečnými parametrami Uw = 0.72 W (m2K) sa bytový dom zaradil do kategorie „A0„. Táto kombinácia stavebných materiálov a moderných technológií umožňuje že náklady na kúrenie by sa dali dosiahnuť mesačne okolo 20,-EUR na 1 byt samozrejme pri dodržaní STN, čo bude oproti bežným rodinným a bytovým domom pravdepodobne patriť medzi prevádzkovo najlacnejšie bývanie. To znamená, že náklady vynaložené na kúpu takéhoto bytu sa čoskoro vrátia a v budúcnosti pri neustálom zdražovaní energií bude bývanie stále o veľa lacnejšie, ako bežné lacné byty ktoré sa teraz stavajú a investori nemyslia na budúcnosť majiteľov.

Toto všetko predurčuje výhodu kúpi takéhoto bytu (napr. na výhodný úver) pred nájmom, keďže splátka úveru (aj po prípadnom zvyšovaní a najväčšie náklady na kúrenie, chladenie, vetranie a teplú úžitkovú vodu sú o mnoho nižšie ako v prípade platenia nájmu s klasickými nákladmi na kúrenie, chladenie, vetranie a teplú úžitkovú vodu približne rovnako veľkého klasického bytu. Pričom pri kúpe bytu po cieľovej dobe bývania a splácania úveru vám zostane hodnotný byt vo vašom majetku, ale  pri splácaní nájmu po cieľovej dobe bývania nemáte ani byt, ani peniaze.

Túto stavbu financovala BKS Bank, ktorá zároveň môže prefinancovať Váš prípadný úver. Okrem toho že táto banka ponúka zaujímavé úročenie a podmienky, tak odpadá množstvo administratívy s vybavovaním úveru, nakoľko táto banka má celú stavbu pod patronátom.

Na výstavbe sa podielali v spolupráci aj so superbartrom hlavne tieto spoločnosti:

 • Začiatok  výstavby 9/2016,  
 • K 30.6.2017 boli byty dokončené a pripravené ku kolaudácii a kľúče od bytov odovzdané vlastníkom k testovacej prevádzke.
 • 1.8.2017 bol vydaný energetický certifikát
 • 11.9.2017 bolo vydané kolaudačné rozhodnutie                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Popis
 • vstupné protipožiarne dvere,
 • štýlové presklené interiérové dvere,
 • okná Salamander s vnútornými žalúziami a sieťkami proti hmyzu,
 • veľkoplošné 8 mm laminátové parkety v spálňach,
 • dlažby v obývacej miestnosti, kuchyni, jedálni, kúpeľni, WC a na chodbe.
 • priestranná kúpeľňa má 2 umývadlá zabudované v skrinke a toaletná skrinka so zrkadlami a osvetlením, Hydromasážny box s vaňou, vybavený parnou saunou, so sprchou tropický dážď a aj ručnou sprchou, rádiom, osvetlením a odsávaním pary, WC Geberit s ventilátorom, ktorý sa v prípade zvýšenej vlhkosti sám zapne. V kúpeľni sa nájde miesto aj pre líčiaci stolík,
 • v kúpeľni nebude zavadzať práčka, ktorá má svoje miesto v technickej miestnosti, odkiaľ je možné vyprané prádlo zavesiť  priamo na balkón ktorý je súčasťou technickej miestnosti,    
 • samostatné druhé WC s umývadlom a odsávaním slúži ku komfortu bývania,
 • v každej miestnosti samostatná  rekuperačná jednotka s diaľkovým ovládaním,
 • vstavaná 3,5 metrová RolDor skriňa,
 • zásuvky (viac ako 60 ks), aj na balkóne,
 • vypínače,
 • LED svietidlá vo všetkých miestnostiach vrátane balkónov  
 • to všetko vrátane pozemku cca 100m2 s 2,3 parkovacích miest v cene bytu pod vlastnými oknami čo prinesie pocit bezpečia o svoje vozidlo.
 • v byte je zavedený Optický Internet  s TV od spoločnosti SWAN
 • každý je bude pripravený na inštaláciu fotovoltaickej elektrárne o výkone cca 2kW/p na výrobu elektrickej energie pre vlastnú spotrebu.
 • Bytový dom je pripravený na jednoduchú dodatočnú montáž výťahu v prípade záujmu vlastníkov.
 • Bytový je pripravený na uzavretý kamerový monitoring v počte 6 ks kamier
 • Zaujímavosťou bytového domu je, že jednotlivé byty nebudú musieť rozpočítavať  a preúčtovávať spotrebovanú spoločnú obslužnú energiu na osvetlenie a ostatné potreby a tak isto nebudú musieť rozpočítavať a preúčtovávať náklady na vykurovanie spoločných priestorov. Všetky byty sa budú na tomto podieľať rovnakým dielom automaticky a teda odpadnú náklady na prácu a náklady s tým spojené čo tiež prispeje ku zníženiu celkových prevádzkových nákladov. Toto vybavenie zaraďuje tento bytový dom do vyššieho štandardu.
 • Na želanie môže byť dodaná kuchyňská linka so zabudovanými spotrebičmi,
  Vstavná trúba
  Sklokeramická doska
  odsávač pár
  umývačka
  chladnička vstavaná
  Blanco SET drez Sona 45S jazmín+MIDA
 
 • Bytovka_bez vytahu0000 Bytovka_bez vytahu0001 Bytovka_bez vytahu0002 Bytovka_bez vytahu0003

  Dovoľujeme si upozorniť, že tieto stránky sú orientačné a majú podať len nezáväzné informácie, ktoré majú objasniť predstavu o výstavbe bytového domu a nedávajú teda verejný prísľub a preto si vyhradzujem právo akýchkoľvek zmien.

  Konateľ spoločnosti

   

   

  Priebeh výstavby:

  20160929_16102720161013_153248


  20161022_162400

  20161115_115816-120161210_115758

                                                        Zimný pohľad z bytov 2.1.2017

    

  Strecha ukončená

  Budeme radi, ak nám napíšete Vaše postrehy jak pozitívne, tak negatívne.   Ďakujeme