Bytový dom Orgovánová

ZITOS, s.r.o 29.9.2016 začala výstavbu

„Bytového domu Orgovánová“

Tí, ktorý potrebujú lacné a bezstarostné bývanie, potrebujú veľkoplošný byt ako vo väčšom rodinnom dome a so štyrmi miestnosťami, potrebujú bývať v tichej lokalite ktorých je v Trnave už málo mimo mestských obchvatov a frekventovaných výpadoviek. Tí ktorí nechcú bývať na preplnenom sídlisku s večným nedostatkom parkovania a sídliskového syndrómu a uprednostňujú skôr súkromie (max 6 bytov) a potrebujú mať infraštruktúru v tesnej blízkosti svojho bytu  prístupnú peši a bez auta, tak čítajte ďalej.

Bytový dom bude mať tri nadzemné podlažia podlažia spolu 6 bytov a 12 parkovacích miest +2 parkovacie miesta pre návštevy, spolu teda 14 parkovacích miest na pozemku o celkovej rozlohe 874 m² na spoločnom pozemku. V dome je jeden hlavný vchod a jeden vchod do záhrady spoločný s malou chodbou a schodišťom pre všetky byty. Projekt sa riadil potrebou čo najväčšieho miesta na bývanie a čo najmenšieho zbytočného miesta na spoločné priestory, ktoré sú málo využívané.

Byty budú mať úžitkovú plochu cca 105 m² plus 1 alebo 2   8  balkóny a takmer 100 m² ostatných plôch vrátane 2,3 parkovacích miest a zelene vo svojom vlastníctve a to všetko v cene.

Bytový dom a parkovacie miesta ktorý už je zapísaný v katastri ako rozostavaná stavba budú v uzavretom areáli neprístupnom verejnosti, do ktorého vedú dve prístupové cesty (jedna z Nevädzovej ulice a druhá z Orgovánovej ulice). Tie budú prístupné cez dve samostatné diaľkovo ovládané brány.

Pri návrhu tohoto bytového domu bolo hlavným cieľom, aby každý byt bol energetický nezávislý na spoločnom vykurovaní, chladení, rekuperácií a to aj na úkor zriaďovacej ceny, keďže to má veľa výhod a čo skoro sa to vráti. Bytový dom je postavený z polystyrénových blokov od výrobcu „IZODOM 2000“ a zaliaty betónom. Tým je dosiahnutá vysoká pevnosť skeletu zo železobetónu a súčasnou izoláciou jak z vonku, tak z vnútra. Byty budú mať podlahové kúrenie, chladenie a každý byt  bude mať svoje špičkové tepelené čerpadlo a zásobník na teplú úžitkovú vodu cca 200 L zn. DAIKIN, alebo Atlantis. Okrem toho byty budú mať samostatnú rekuperáciu vzduchu o spotrebe  cca 3W v každej miestnosti spolu teda cca 12W/, čo je ďalšia úspora oproti centrálnym rekuperáciam kde sa spotreba pohybuje okolo cca 85W ktorá bude prispievať ku zdravému a zároveň lacnému  bývaniu. To znamená, že v prípade poruchy jednej zo 4 rekuperačných jednotiek (žiadne zariadenie nie je dokonalé) ešte môžu pracovať ďalšie tri, ktoré dokážu bezproblémovo bez stratovo naďalej vetrať, kedže celková rekuperácia je predimenzovaná. Kdežto pri klasických centrálnych rekuperačných jednotkách to nie je možné. Keď sa pokazí centrálna rekuperačná jednotka, tak treba vetrať oknami. Týmto vybavením sa každý byt stáva samostatným a na nikom závislý. Vďaka tomu že budova bude postavená zo železobetónového skeletu a dokonale izolovaná jak z vonku tak z vnútra budú tepelené straty veľmi nízke a vďaka vykurovaniu a chladeniu vlastným tepelným čerpadlom, rekuperáciou a špičkovými 6 komorovými oknami Salamander bluEvolution 92 s troj sklami s jedinečnými parametrami Uw = 0.72 W (m2K) sa byty takmer zaraďujú do kategórie pasívnych domov. Táto kombinácia stavebných materiálov a moderných technológií umožňuje že náklady na kúrenie a teplú úžitkovú vodu by sa dali dosiahnuť mesačne okolo 20,-EUR na 1 byt samozrejme pri dodržaní STN, čo bude oproti bežným rodinným a bytovým domom pravdepodobne patriť medzi prevádzkovo najlacnejšie bývanie. To znamená, že náklady vynaložené na kúpu takéhoto bytu sa čoskoro vrátia a v budúcnosti pri neustálom zdražovaní energií bude bývanie stále o veľa lacnejšie, ako bežné lacné byty ktoré sa teraz stavajú a investori nemyslia na budúcnosť majiteľov.

Toto všetko predurčuje výhodu kúpi takéhoto bytu (napr. na výhodný úver) pred nájmom, keďže splátka úveru (aj po prípadnom zvyšovaní a najväčšie náklady na kúrenie, chladenie, vetranie a teplú úžitkovú vodu sú o mnoho nižšie ako v prípade platenia nájmu s klasickými nákladmi na kúrenie, chladenie, vetranie a teplú úžitkovú vodu približne rovnako veľkého klasického bytu. Pričom pri kúpe bytu po cieľovej dobe bývania a splácania úveru vám zostane hodnotný byt vo vašom majetku, ale  pri splácaní nájmu po cieľovej dobe bývania nemáte ani byt, ani peniaze.

Túto stavbu financuje BKS Bank, ktorá zároveň môže prefinancovať Váš prípadný úver. Okrem toho že táto banka ponúka zaujímavé úročenie a podmienky, tak odpadá množstvo administratívy s vybavovaním úveru, nakoľko táto banka má celú stavbu pod patronátom.

Na výstavbe sa podieľajú v spolupráci aj so superbartrom hlavne tieto spoločnosti:

 

 • Začiatok  výstavby 9/2016,  I.NZ podlažie už bude možné vidieť  od 22.11.2016 a v ďalších týždňoch po zápise bytov do katastra bude prebiehať rezervácia a následný predaj bytov.
 • Predpokladaný koniec výstavby 5-6/2017, pokiaľ nenastanú nepredvídané okolnosti
 • Byty sa  predávajú  s týmto vybavením:
 • vstupné protipožiarne dvere,
 • štýlové presklené interiérové dvere,
 • okná Salamander s vnútornými žalúziami a sieťkami proti hmyzu,
 • veľkoplošné 8 mm laminátové parkety v spálňach,
 • dlažby v obývacej miestnosti, kuchyni, jedálni, kúpeľni, WC a na chodbe.
 • priestranná kúpeľňa bude mať 2 umývadlá zabudované v skrinke a toaletná skrinka so zrkadlami a osvetlením, Hydromasážny box s vaňou, vybavený parnou saunou, so sprchou tropický dážď a aj ručnou sprchou, rádiom, osvetlením a odsávaním pary, WC Geberit s ventilátorom, ktorý sa v prípade zvýšenej vlhkosti sám zapne. V kúpeľni sa nájde miesto aj pre líčiaci stolík,
 • v kúpeľni nebude zavadzať práčka, ktorá má svoje miesto v technickej miestnosti, odkiaľ je možné vyprané prádlo zavesiť  priamo na balkón ktorý je súčasťou technickej miestnosti,    
 • samostatné druhé WC s umývadlom a odsávaním,
 • v každej miestnosti samostatná  rekuperačná jednotka s diaľkovým ovládaním,
 • vstavaná 3,5 metrová RolDor skriňa,
 • zásuvky,
 • vypínače,
 • LED svietidlá vo všetkých miestnostiach vrátane balkónov  
 • to všetko vrátane pozemku cca 100m2 s 2,3 parkovacích miest v cene bytu pod vlastnými oknami čo prinesie pocit bezpečia o svoje vozidlo.
 • v byte bude zavedený Optický Internet  s TV od spoločnosti SWAN
 • každý byt bude pripravený na inštaláciu fotovoltaickej elektrárne o výkone cca 2kW/p na výrobu elektrickej energie pre vlastnú spotrebu.
 • v prípade požiadavky naviac sa cena navýši o hodnotu požiadavky
 • Bytový dom bude pripravený na jednoduchú dodatočnú montáž výťahu v prípade záujmu vlastníkov.
 • Bytový dom bude pripravený na uzavretý kamerový monitoring
 • Zaujímavosťou bytového domu bude, že jednotlivé byty nebudú musieť rozpočítavať  a preúčtovávať spotrebovanú spoločnú obslužnú energiu na osvetlenie a ostatné potreby a tak isto nebudú musieť rozpočítavať a preúčtovávať náklady na vykurovanie spoločných priestorov. Všetky byty sa budú na tomto podieľať rovnakým dielom automaticky a teda odpadnú náklady na prácu a náklady s tým spojené čo tiež prispeje ku zníženiu celkových prevádzkových nákladov. Toto vybavenie zaraďuje tento bytový dom do vyššieho štandardu.
 • Na želanie môže byť dodaná kuchyňská linka so zabudovanými spotrebičmi,
  Vstavná trúba
  Sklokeramická doska
  odsávač pár
  umývačka
  chladnička vstavaná
  Blanco SET drez Sona 45S jazmín+MIDA za doplatok 4 000,-EUR
 
 • Bytovka_bez vytahu0000 Bytovka_bez vytahu0001 Bytovka_bez vytahu0002 Bytovka_bez vytahu0003

  Dovoľujeme si upozorniť, že tieto stránky sú orientačné a majú podať len nezáväzné informácie, ktoré majú objasniť predstavu o výstavbe bytového domu a nedávajú teda verejný prísľub a preto si vyhradzujem právo akýchkoľvek zmien.

  Konateľ spoločnosti

   

   

  Priebeh výstavby:

  20160929_16102720161013_153248


  20161022_162400

  20161115_115816-120161210_115758

                                                        Zimný pohľad z bytov 2.1.2017

    

  Strecha ukončená

  • K 30.6.2017 boli byty dokončené a pripravené ku kolaudácii a kľúče od bytov odovzdané vlastníkom k testovacej prevádzke.
  • 1.8.2017 bol vydaný energetický certifikát
  • 11.9.2017 bolo vydané kolaudačné rozhodnutie

  Budeme radi, ak nám napíšete Vaše postrehy jak pozitívne, tak negatívne.   Ďakujeme

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *